A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Izrael - Diskuze

Původní dotaz

Letecká společnot EL AL, kontroly na letištích

26.05.2009 06:24:48 | Lucíí
Lucíí
Zdravím všechny! Nemáte někdo zkušenost s izraelskou leteckou společností EL AL? Jaké jsou jejich služby, letedla popžípadě vybavení. A jaké jsou potom kontroly na letištích. V průvodci jsem se dočetla, že kontroly jsou hodně přísné. Prosím o jakékoliv postřehy. Děkuji ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
23.11.2015 08:08 85.70.153.***
zkušenost z listopadu 2015  

Letěli jsme do Izraele letos v listopadu s Wizzair. V Praze kromě obvyklé pasové kontroly a kontroly kabinového zavazadla, nic jiného.Žádný pohovor, nic dalšího, V Tel Avivu na letišti pouze otázka ve smyslu proč tam jedeme, řekl jsem turistika, jestli jsme rodina (jsme manželé s 13ti letou dcerou) a chtěl vidět letenky na které jsme přiletěli. Za půl hodiny jsme byli venku. Zpět Wizzair má odbavení na Terminálu 1.Z Terminálu 3 tam jezdí žlutý autobus (zdarma).Ten náš byl ovšem šedivý.Odbavení opět téměř bez problémů.Zhruba 2 hod. před odletem vyzvali cestující do Prahy ke kontrole. Krátký pohovor byl. Protože se s námi paní z bezpečnostní kontroly nedomluvila, došla si pro kartičky s českými otázkami a předtištěnými odpovědmi. Kdo vám balil kufr? Kde byl kufr od té doby? Máte sebou zbraně? Máte něco ostrého? Asi vše. Velmi slušně a s úsměvem.Kufr jen něčím obtáhli, nevím asi nějaká kontrola na drogy, nevím. Ale neotvírali jsme ho. Pak teprv odbavení u Wizzair a znovu přesun autobusem na Terminál 3. Ale tentokrát již po ploše letiště. Několikrát jsme ještě ukazovali letenky a pas, ale žádný problém. Není čeho se bát.

• Anonym (1)
Lucka
28.08.2014 10:00 37.188.238.***
Cesta do Izraele  

Zdravím, za dva týdny letíme s přítelem za mojí rodinou do Tel Avivu ale letíme z Rakouska. Nevíte prosím jestli i tam jsou vstupní pohovory v češtině? Nebo alespoň v AJ?
Předem moc děkuji. L. :-)

Diksik 11.11.2009 09:34
RE: RE: cesta do Izraele  

Diky :-)

Lucíí 04.11.2009 10:17
RE: cesta do Izraele  

Diksik - v tomto vám neporadím, bohužel.. Letěly jsme jako organizovaná skupina přes ck, takže po nás nic nechtěli, i lidi, kteři měli v pase víza ze syrie pustili.. Ale u individuální cest je to asi trochu jiné.. Já bych si tu hotovost vzala nebo kreditku s aktuálním výpisem z banky o zůstatku, který na účtě je, který by dokázal podřebné finanční prostředky..

Diksik 03.11.2009 17:13
cesta do Izraele  

Dobrý den Lucíí,

do Izraele letím příští pátek s ČSA, individuálně. Chci se Vás zeptat, zda-li je nutné mít hotovost v USD na každý den, nebo stačí ukázat, že máte kreditku?

• Anonym (1)
aege
14.08.2009 18:02 81.19.41.***
RE: RE: RE: kontroly na letištích  

S českou leteckou společností se dá cestovat velice dobře, a to jsem s nimi byla už po 3 roky v Israeli!Doporučuji knížky všechny nastrkat do batůžku na zádech , krom toho že projde rentgenem ,nikdo neměl námitky.Cestuji pouze solo, zpáteční kontroly jsou občas mazec,i když by jste v Israeli dostali dárek dostal od kohokoliv,tvrdte že jste si to někde na tržnici koupili sami,jinak vás čeká nejméně hodinový výslech a může se i stát že vám nechají letadlo před nosem odletět.V průměru pobývám v Israeli ročně tak 28 dní jednom kuse.A už mám hodně míst procestovaných, cestuji autobusem,šerutem,taxíkem,vlakem,co v dané chvíli vyjde nejlevněji v té či té lokalitě.Jsou tam prima lidé a velice ráda se tam vracím.

aege
14.08.2009 17:30 81.19.41.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: : kontroly na letištích  

Váhový limit z Prahy -Ruzyně 23 kg + batůžek 5 kg a jedna kabelka,váhový limit z Tel Avivu ?Můj kufr vážil 35 kg , batoh na záda tak 10 kg a ještě 5 igelitových tašek a to prosím letadlem a posádkou veskrze českou. :-D :-P Nikdo nic neřekl na letišti v Tel Avivu,jsou zvyklí na israelce že mají několik zavazadel a pořádně těžkých a ještě si jich 10 vezmou sebou do letadla. ;-)

Lucíí 11.08.2009 07:12
RE: RE: RE: RE: RE: RE: : kontroly na letištích  

Tak a už jsem zpět ;-) Letecká společnost El AL jsou profesionálové, jež mají prvotřídní služby. Pohovory na letišti v Ruzyni byly sice dlouhé, ale nijak zvlášť otravné. (otázky: kdo vám balil kufr, nenechali jste kufr bez dozoru, máte sebou nějakou zbraň, s kým letíte, kdo Vás přivezl na letiště, nezastavovali jste cestou, co budete v Izraeli dělat, chcete se individuálně odtrhnout od skupiny, znáte někoho v Izraeli, znáte někoho z arabských zemích...) Vše jinak probíhalo klasickým způsobem. Při cestě zpět pohovory formou dotazníku. Zaměstnanaec letiště přistupuje jednotlivě k turistům a dá vám přečíst otázku ve vašem jazyce a vy pouze ukážete na odpověď, otázek asi 5: kdo Vám balil kufr, kde jste nechal kufr před odletem, vezete nějakou zbraň, dal vám někdo nějaký balíček k převozu...Dále pak prochází velké zavazadlo rentgenovou kontrolou, po které pak většinou každé druhé zavazadlo jde na osobní kontrolu(i já jsem měla to štěstí). Většinou je to jen z nějakého bezvýznamného důvodu. Na kontrolovaný kufr vám nalepí cedulku s čárovým kodem, který si pak na kontrole odpípnou a na obrazovce se jim objeví RTGfotka obsahu vašeho kufru. Když je vše ok tak se vás jen zeptají co tam máte. Většinou se ptali na bahno z mrtvého moře a na slané kuličky, dále pak na knihy. Kolikrát ani kufr neotevřou jen se vás zeptají. Nikdo z naší skupiny neměl problém. Pak probíhá samotné odbavení, pasová kontrola, kontrola příručních zavazadel a vstup do gatu. Vše tedy probíhalo velmi klidně a bez stresu. Samotný let příjemný, posádka letadla velmi obětavá, jídlo výborné-s kosher certifikátem.
Vše bylo naprosto v pořádku a jednoduché. Všem děkuji za rady před letem ;-)

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Lucíí 29.07.2009 16:05
RE: RE: RE: RE: RE: : kontroly na letištích  

Můžu se zeptat jak je to s váhovým limitem na cestě zpět z Izraele? platí se za nadváhu, nebo to přejdou?

.xenie. 18.07.2009 10:57
RE: RE: RE: RE: : kontroly na letištích  

Dan ti odpovedel spravne, na letisti v Praze budou mluvit cesky a v Tel Avivu jim odpovidej co nejstrucneji. Rozhodne pri odpovedi nesestavuj slozitě rozvinuté anglické vety, aby ses do toho naopak nezamotala. Pri odletu z Izraele, i kdyz budes mit knihy v kufru, tak si kufr nechaji otevrit a prohlidnou si je. Hodne stesti! :-)

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu