A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Izrael - Diskuze

Původní dotaz

Smutná realita - buzerace na izraelských hranicích

12.10.2008 20:45:48 | do Egypta uz nikdy
Při pobytu v Egyptě jsme absolvovali výlet do Jeruzaléma. Při procházení izraelskou hranicí jsme se dočkali tak nepříjemné buzerace, kterou opravdu nepřeji nikomu. Chápu obavy před možným terorismem, ale přece jen, když vystoupí autobus turistů,... Kdo nezažil, nepochopí..
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
cestovatel
11.08.2014 13:54 194.126.10.***
Re: Kdo nezažil,nepochopí  

Kto nezazil nepochopi, kto zazil, tomu je jasne, ze ide o buzeraciu. Ja som cestoval cez izraelske pohranicne kontroly velakrat z pracovnych dovodov. Mozem jednoznacne potvrdit, ze neslo o zabezpecenie bezpecnosti, ale o zastrasovanie navstevnikov.

Neregistrovaný uživatel
13.11.2012 22:12 90.178.45.***
Re: Smutná realita - buzerace na izraelských hranicích  

a mimochodem, prave turista vyhodil letos autobus s Izr. turisty v Bulharsku do povetri. Nic proti vam ale nekdy jsou ti nasi turiste fakt opraskli, takze si vas dali. Jinak jezdete do Egypta a mate klid, Izrael nechte jinym. Jen pro vasi informaci, vstupoval jsem do Izraele jak z Egypta, tak z Jordanska, tak ze Syrie a klid.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
13.11.2012 22:03 90.178.45.***

byl jsem v Izraeli asi 12x, buzerace, no nevim? Kdyz vidim jak se chova zajezd od Znojma u Mrtveho more, snad bych je ani nevpoustel!

Neregistrovaný uživatel
03.11.2012 13:45 92.62.224.***

My jsme na hranicích žádné problémy neměli,během necelé půlhodinky jsme byli v Izraeli <3

• Anonym (6)
Webbiecz
18.07.2010 00:10 88.146.73.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Po buzeraci....  

Prohlížení zavazadel se už mimo letiště moc nenosí. Pokud tedy nepočítám to letmé podívání se u kontroly před vstupem ke Zdi nářků a některých větších nákupních center. No a občas u větších autobusových terminálů - centrální autobusové nádraží v Jeruzalémě a případně v Tel Avivu (ale to už taky není nijak časté).
S důkladným prošmejděním zavazadel na letišti to ale srovnávat nejde :-D
Je to ale úsměvné. Při posledním odletu z Izraele mi moje velké závazadlo (u kterýho jsem se bála že přešvihnu váhový limit) rozebrali a udělali z něj dvě. No a půlka příručního zavazadla (noťas)si prodloužila pobyt v Izraeli o dva dny 8-)

Tajfun 17.07.2010 18:02
RE: RE: RE: RE: RE: Po buzeraci....  

No, prohlídka zavazadel i mimo letiště je /nebo byl na konci devadesátých let/ takový místní folklór.. :-) Zažil jsem ji několikrát i mimo hranice, kde je to pochopitelné. Například jednou na autobusovém nádr. v Jeruzalémě, pak asi o kilometr dál poblíž hradeb a pak aby toho neylo málo pro jistotu ještě jedna letmá prohlídka u Damašské brány, před vchodem do muslimské částí starého města. Asi měli zrovna v ten den manévry.. Zaplať pánbůh jsem měl jen malou batožinu. Hlídka čítající tři muže ale byla v pohodě, dali mi dokonce pár užtečných rad.. a navedli mě k nejbližší telefonní budce :-)

Webbiecz
17.07.2010 16:59 88.146.73.***
RE: RE: RE: RE: Po buzeraci....  

Zpátky ti navíc jen projedou zavazadla :-) Doporučuji si pamatovat kde co máš. Já jsem jednou urputně hledala "produkty z Mrtvého moře" (ty chtěj totiž vyndat a dávaj je do zvláštní krabice). Chlapík byl ale v pohodě. Docela se mojí snahou najít bahno bavil :-D

Danny80
17.07.2010 13:28 85.64.29.***
RE: RE: RE: Po buzeraci....  

Letěl jsem do Tel Avivu ve čtvrtek z Mnichova - mírně důkladnější prohlídka německých úředníků a pohodový pohovor v Izraeli - pokud to bude takhle OK i zpět, nebudu se zlobit:-)

Webbiecz
16.07.2010 20:05 88.146.73.***
RE: RE: Po buzeraci....  

Ano, snaží se svou práci dělat dobře a je fakt, že když už nějaká pravidla zavedou, tak je dodržují. Z mých zkušeností bývají příjemnější kluci než holky, ale to může být subjektivní hodnocení :-))
Při své poslední cestě do Izraele jsem odletěla do Prahy bez noťasu (při odbavení palubního zavazadla se hoch docela divil, že mám nabíječku a noťas ne :-)) Po informaci, že noťas už si nechal kolega před ním, se uklidnil a tvářil se, že je to normální. Noťas přicestoval úhledně zabalený o dva dny později 8-)

Tajfun 16.07.2010 17:07
RE: Po buzeraci....  

...jisté je, že o Izraeli ... o malé zemi s velkými problémy by se dalo diskutovat dlouho. Důležité je, že i přes podobné peripetie na hranicích rozhodně stojí za to cestu podniknout.../Jak jsem již částěčně poznamenal níže, na ukrajinských hranicích je to mnohem větší "zábava" :-( / občas se jen potřeba zatnout zuby.
Jelikož atmosféra posvátných míst musí pohltit každého...protože není nad noc plnou hvězd v poušti. A horko je tam skoro stejné jako teď tady...:-(

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu