A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Izrael - Diskuze

Původní dotaz

Gaza-koncentrační tábor

| Martina Landergott
Gratuluji ke zdařilému textu o Gaze,k rozhodnutí pořádat turistické výlety do koncentračního tábora pro původní obyvatele země Palestina viz mapa Palestiny z roku 1945 dnešní mapa Izraele,viz wikipedia.Gratuluji k tomu,jak jste bravurně okecali celou situaci,tvrdíte,že Gazu spravují Palestinci,zapomněli jste uvést,že na každém 1km je zde tzv check point tj kontrolní stanice pro Gazany,kterou spravují Izraelci a že místní obyvatelé se nemohou dostat ven z Gazy,neboť je prostě z tohoto teritoria obestavěného zdí nepustí ven a uvnitř občas padají Izraelské bomby.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
surina
04.03.2010 08:21 89.176.121.***
realita 

Nedávno jsem se vrátila z Izraele a myslím, že Martina má v mnoha věcech pravdu. Gazu jsem sice nenavštívila, ale stačila mi návštěva Betléma se všemi check pointy, obrovitou zdí a rozhovory jak s Palestinci, tak Izraelci, ze kterých člověk teprve zjistí spoustu věcí, které běžnému turistovi zůstanou skryté... Nic není černobílé, ale postavit takovou šílenou zeď ve 21. století a odříznout lidi od zbytku světa mi opravdu nepřijde jako nejlepší řešení...

• Anonym (2)
Martina Landergott
03.10.2009 19:10 88.146.45.***
Pro martop 

Původně jsem na vaši reakci nechtěla reagovat,protože na rozdíl ode mě,jste anonym.Přesto bych se ráda chtěla vyjádřit k následujícímu z vašeho textu:" Je pravda, že v této oblasti jsou všude kontrolní stanoviště a izraelská armáda střeží zájmy občanů Izraele. Ten zájem je naprosto bytostný a to přežít, nenechat se vymazat z mapy."Asi jste nepochopil/a,že celý nynější stát Izrael byl ještě před 64 lety státem Palestina a to po několik tisíc let,tedy pokud mluvíte o vymazání nějaké země z mapy světa,tak byla vymazána Palestina a na místě těch,kteří se brání útlaku jsou původní obyvatelé této země tj Palestinci.Prosím,nejprve si ověřte alespoň základní fakta,než se budete příště pouštět do diskuze,na wikipedii jsem odkazovala již v minulém textu.S pozdravem Martina Landergott

• Anonym (4)
Martina Landergott
30.07.2009 21:13 88.146.45.***
Gaza-koncentrační tábor 

Gratuluji ke zdařilému textu o Gaze,k rozhodnutí pořádat turistické výlety do koncentračního tábora pro původní obyvatele země Palestina viz mapa Palestiny z roku 1945 dnešní mapa Izraele,viz wikipedia.Gratuluji k tomu,jak jste bravurně okecali celou situaci,tvrdíte,že Gazu spravují Palestinci,zapomněli jste uvést,že na každém 1km je zde tzv check point tj kontrolní stanice pro Gazany,kterou spravují Izraelci a že místní obyvatelé se nemohou dostat ven z Gazy,neboť je prostě z tohoto teritoria obestavěného zdí nepustí ven a uvnitř občas padají Izraelské bomby.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu