surina
04.03.2010 08:21 89.176.121.***
realita 

Nedávno jsem se vrátila z Izraele a myslím, že Martina má v mnoha věcech pravdu. Gazu jsem sice nenavštívila, ale stačila mi návštěva Betléma se všemi check pointy, obrovitou zdí a rozhovory jak s Palestinci, tak Izraelci, ze kterých člověk teprve zjistí spoustu věcí, které běžnému turistovi zůstanou skryté... Nic není černobílé, ale postavit takovou šílenou zeď ve 21. století a odříznout lidi od zbytku světa mi opravdu nepřijde jako nejlepší řešení...

• Anonym (2)
Webbiecz
06.03.2010 19:03 88.146.73.***
RE: realita 

Martina je pravdě hodně daleko. Motá několik věcí dohromady a zdá se, že ani nevidí rozdíl mezi Gazou a Západním břehem 8-)
Co se Betléma týče, tak ano, pokud jede turista do Betléma, projíždí kontrolní stanoviště a projíždí právě i tu bezpečnostní bariéru, kterou zrovna tady tvoří zeď (většina trasy té bariéry pak zdí tvořena není).
Do jaké míry je to dobré řešení záleží na subjektivním pohledu. Primární účel ta bariéra plní, počet sebevražedných teroristických útoků klesl skoro k nule, protože dostupnost izraelských měst a vesnic je pro palestinské teroristy právě díky bariéře nižší.
Konec konců ona to není jediná bariéra, která na světě existuje. Akorát s o ní prostě víc mluví.

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
surina
22.03.2010 20:54 90.176.16.***
RE: RE: realita 

to samozrejme ano, pocet atentatu klesl. ale budme uprimni- kolik z tech tisicu lidi jsou sebevrazedni atentatnici... odnaseji to predevsim normalni lidi, jejichz predci na tomto uzemi zili po cela staleti...

http://www.youtube.com/watch?v=UYD36YBeXyc&NR=1

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
surina
22.03.2010 21:21 90.176.16.***
RE: RE: RE: realita 

jeste jeden zajimavy clanek:

http://www.blisty.cz/art/14082.html

• Anonym (1)
Webbiecz
22.03.2010 21:43 88.146.73.***
RE: RE: RE: realita 

Většina nejsou sebevražední atentátníci? To zcela jistě nejsou. Nic to ale nemění na tom, že zajištění bezpečnosti vlastních obyvatel je jednou z priorit každého státu. Co se na to podívat opačně? Právě příslušníci různých teroristických organizací, kterých není zrovna málo, jsou důvodem, proč ti ostatních musejí žít tak jak žijí.

No a to jestli právě jejich předkové tam žili staletí je otázka. Mnozí přišli právě v době židovského přistěhovalectví. A i kdyby ano, mnoho to na celé věci nemění.

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Kryšotka 26.03.2010 13:41
RE: RE: RE: RE: realita 

Židi jsou utlačováni na celem světě, kdo může srovnávat Afriku s Izraelem? Kolik bylo afričanů zabito v 1. a 2 .světový válce? A teď,když konečně mají Žídé svůj vlastní stát, tak je zase napadaný a utlačovaný okolními státy a ještě se omlouvají teroristické útoky, kdy umírají nevinní lidé. Byla jsem v Izraeli a neviděla jsem žádnou nevraživost, tohle dělají hlavně ti nahoře, obyčejný lid žije obyčejně.

• Anonym (1)
Tajfun 17.07.2010 18:58
RE: RE: RE: RE: RE: realita 

..nemyslím, že zrovna Židé by byli nějak více utlačováni jak jiná náboženská uskupení, či jak to nazvat. Jenom se o tom prostě více píše,jelikož je to ožehavé téma. Třeba na CNN je takřka obden, nějaká zprávička z Izraele. Ale už poněkud méně se ví o pronásledování křesťanů v některých částech Indie /rovněž tak v některých zemích Afriky/ a Pákistánu, kde před pár měsící vypálili několik křesťanských kostelů. . A co vyvraždění několika tisíc muslimů před zhruba 17 lety v bývalé Jugoslávii. Bohužel příslušnost k jistému náboženství, bylo vždy trnem v oku jinověrci... a tak už to chodí celé generace a obávám se, že ještě není tomu nesmyslnému vražednému kolotoči konec...

• Anonym (1)
  • Anonym (1)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@